Th Rama9-Ramkhamheang Hotell

  • Wi-Fi

Th Rama9-Ramkhamheang Hotell Bangkok, som ligger 7 km från Soi Cowboy, erbjuder närhet till sevärdheter i Bangkok. Gästerna som bor på det här hotellet kan parkera sin bil på plats.

Th Rama9-Ramkhamheang Hotell i Bangkok erbjuder rum med matplats och balkong samt luftkonditionering. Badrummen erbjuder bekvämligheter som badlakan och handdukar, och har även en duschkabin och en dusch.

I området finns restauranger, bland annat Sinthon Steak House, som ligger cirka 8 minuters promenad bort.

Hotellet, som ligger i närheten av Art in Paradise Bangkok, erbjuder närhet till Rajamangala National Stadium, som ligger cirka 20 minuters promenad bort. The Nine Neighborhood Center finns cirka 2 km bort. Shoppingentusiaster kommer att uppskatta att de bor cirka 10 minuters bilfärd från PAPAYA Design Furniture & Studio. Järnvägsstationen Nana BTS är belägen cirka 7 km bort.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Th Rama9-Ramkhamheang Hotell Bangkok
The Garden Living
Mobilpris

The Garden Living

8.7
Fantastiskt 213 recensioner
1.6 km från boendet
USD 25 USD 23
per natt
Ze Residence
Mobilpris

Ze Residence

7.1
Bra 21 recensioner
2.2 km från boendet
USD 22 USD 20
per natt
Bb House Khlong Tan บีบีเฮ้าส์ คลองตัน
Mobilpris

Bb House Khlong Tan บีบีเฮ้าส์ คลองตัน

8.4
Väldigt bra 1137 recensioner
2.5 km från boendet
USD 18 USD 16
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Bangkok Suvarnabhumi Flygplats
    17 km

    Tågstationer

    Ekkamai BTS Station
    6 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    I rummen

    • Sittgrupp
    • Matbord

    I badrummet

    • Gratis toalettartiklar

    Utrustning

    • LCD-TV

    Design

    • Heltäckningsmatta

    Viktig information

    Incheckning: från 15:00 till 18:00
    Utcheckning: senast 12:00
    • Information om extrasängar
    • Det tillhandahålls inga extrasängar i ett rum.
    Vanliga frågor
    • Vilken tågstation ligger nära Th Rama9-Ramkhamheang Hotell?
      Den närmaste tågstationen till Th Rama9-Ramkhamheang Hotell är Nana BTS, som ligger cirka 10 minuters bilfärd bort.
    • Finns det en arbetsplats i rummen på Th Rama9-Ramkhamheang Hotell?
      Vissa rum på Th Rama9-Ramkhamheang Hotell har arbetsbord.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Bangkok Suvarnabhumi Flygplats
    17 km

    Tågstationer

    Ekkamai BTS Station
    6 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Th Rama9-Ramkhamheang Hotell Bangkok

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng